اگر رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده باشید و به طور تصادفی روی دکمه “خروج” کلیک کنید ، ممکن است کلیه عکس ها ، اشتراک ها ، لایک ها ، کامنت ها و  اساساً همه چیز را در اکانت خود از دست بدهید. اما در این شرایط و در صورت مسدود شدن صفحه اینستاگرام نحوه بازیابی حساب اینستاگرام چگونه است؟ دانستن ترفند بازیابی حساب اینستاگرام برای مدیریت اینستاگرام ضروری است. در ادامه می خواهیم بدانیم چگونه حساب کاربری Instagram را دوباره فعال کنیم؟

چگونه حساب کاربری Instagram را دوباره فعال کنیم؟

  1. به برنامه اینستاگرام خود بروید. برای فعال کردن نمایه ای که به طور موقت از کار انداخته اید ، ابتدا باید به نام کاربری خود در شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کنید. این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که اگر تصمیم دارید حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید ، اینستاگرام فقط یک هفته آن را غیرفعال می کند.
  2. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. اگر این اعتبارنامه با موفقیت حساب غیرفعال شما را بازیابی کند ، دوباره حساب خود را فعال می کنید!

اما اگر از این طریق اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد تا حساب غیرفعال شده ی خود را بازیابی کنید ، می توانید روش دوم را امتحان کنید و گذرواژه خود را مجددا تنظیم کنید. اگر پسوردتان را به یاد نمی آورید ، می توانید بر روی “رمز عبور را فراموش کرده اید؟” کلیک نمایید.

چگونه حساب کاربری Instagram را دوباره فعال کنیم؟

با اضافه کردن آدرس ایمیلی که با آن حساب کاربری اینستاگرام خود را ساخته اید می توانید مراحل بعدی برای بازیابی رمز عبور خود را دریافت کنید.

اگر موفق شدید وارد حساب کاربری تان شوید برای مدیریت اینستاگرام خود می توانید رمز ورود خود را تغییر دهید. برای این منظور باید از پروفایل کاربری خود به تنظیمات ، دسترسی پیدا کنید. روی سه نقطه (یا سه خط موازی) که در قسمت بالای سمت راست صفحه نمایش داده می شود کلیک کنید، سپس گزینه تغییر رمز عبور را خواهید دید.

اما در صورت فراموش کردن نام کاربری یا ایمیل خود ، می توانید گزینه های دیگری را که برای بازیابی حساب اینستاگرام به شما ارائه شده است امتحان کنید.

نحوه بازیابی حساب اینستاگرام بدون ایمیل با حساب فیس بوک

این گزینه فقط برای آخرین نسخه های برنامه اینستاگرام موجود است. بنابراین ابتدا لازم است که برنامه خود را بر روی تلفن همراه به روز کنید. اما چگونه رمزعبور اینستاگرام را بدون ایمیل یا فیس بوک بازیابی کنیم؟

در این شرایط تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که به کمک شماره تلفن خود اکانت اینستاگرام را بازیابی کنید. پس از وارد کردن تلفن خود ، برای بازیابی رمز عبور خود یک پیامک با پیوند دریافت خواهید کرد. اما این روش تنها زمانی امکان پذیر که در زمان ایجاد نمایه اینستاگرام ، حتما یک شماره تلفن واقعی را که به آن دسترسی دارید ، اضافه نمایید.

دلایل مختلف مسدود شدن اکانت اینستاگرام و نحوه بازیابی آن

اگر با هیچ کدام از این روش ها نمی توانید رمزعبور خود را بازیابی کنید ، احتمالا این شما نیستید که حساب کاربری خود را غیرفعال کرده اید. بلکه ممکن است به خاطر عدم رعایت برخی از قوانین اینستاگرام حساب شما به حالت تعلیق درآمده باشد.

لغو یا مسدود شدن حساب ها می تواند بر اثر نظر اینستاگرام یا در نتیجه شکایت سایر کاربران اینستاگرام باشد. در هر دو حالت  اگرچه بازیابی حساب شما کاری پیچیده به نظر می رسد ، اما لازم است که صبور باشید و با رعایت کردن کلیه قوانین اینستاگرام منتظر بمانید که حسابتان از حالت تعلیق خارج گردد.

به طور کلی اگر می خواهید از غیرفعال شدن حساب خود جلوگیری کنید باید از نقض قوانین این شبکه اجتماعی خودداری نمایید. برخی از این قوانین مهم عبارتند از:

شما قادر نخواهید بود عکس هایی منتشر کنید که حاوی صحنه های خشونت آمیز، تبعیض آمیز ، غیرقانونی ، ناخوشایند و مستهجن باشد.

طبق قوانین اینستاگرام ایجاد حساب برای هر کسی که شما نیستید ممنوع است. بنابراین نباید با هویت جعلی حساب کاربری ایجاد کنید. دلیل دیگر برای مسدود شدن حساب اینستاگرام احتمال سرقت هویت و اطلاعات کاربری شما است. برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش امنیت صفحه اینستاگرام خود باید یک مدیریت اینستاگرام قوی داشته باشید.

دلایل مختلف مسدود شدن اکانت اینستاگرام و نحوه بازیابی آن

شما نباید از بخش نظرات پست های دیگران برای تهدید ، توهین ، آزار و اذیت کاربران دیگر استفاده کنید.

شما نباید از خدمات اینستاگرام برای اهداف غیرقانونی یا غیرمجاز که قوانین این شبکه اجتماعی را نقض می کند استفاده کنید.

به هیچ عنوان نباید از حساب کاربری خود برای ارسال بیش از اندازه لایک ، درخواست فالو ، کامنت و سایر اشکال ارتباط تجاری که موجب آزار و اذیت (“اسپم“) دیگر کاربران اینستاگرام می شود استفاده کنید. در این صورت اینستاگرام حساب کاربری شما را مسدود خواهد کرد.

 

اگر بعد از این مراحل و با رعایت کردن این قوانین باز هم نتوانید حساب خود را بازیابی کنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر بعد از پیگیری و رعایت همه این مراحل ، باز هم نتوانستید اکانت خود را بازیابی کنید ، بهتر است مستقیماً با اینستاگرام تماس بگیرید تا دریابید که چرا حساب شما مسدود شده است. برای ارتباط با اینستاگرام می توانید یکی از روش های زیر را امتحان کنید.

همانطور که قبلاً گفتیم ، اینستاگرام ایمیلی ندارد که بتوانید مستقیما مشکل خود را برای آن ارسال کنید ، اما روش دیگری برای درخواست تجدیدنظر وجود دارد.

ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید و سعی کنید با اطلاعات صحیح خود وارد شوید. اگر پیامی را مشاهده می کنید که می گوید “حساب شما غیرفعال شده است” (یا چیزی مشابه) مشخص می شود که اینستاگرام حساب شما را به دلیل نقض برخی شرایط غیرفعال کرده است. اما اگر فقط یک پیام خطا می بینید (به عنوان مثال “نام کاربری یا گذرواژه نادرست است”) ، حساب شما غیرفعال نیست.

به آدرس https://help.instagram.com/contact/606967319425038 بروید و از این صفحه برای بازیابی حساب اینستاگرام خود تلاش کنید. برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

نحوه بازیابی حساب اینستاگرام:

  1. در کادر متن “نام کامل” در بالای صفحه ، نام و نام خانوادگی خود را همانطور که در حساب اینستاگرام خود ظاهر می شود وارد کنید.
  2. اکنون نام کاربری خود را در جعبه متن “نام کاربری اینستاگرام خود” وارد کنید.
  3. آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را به ترتیب در جعبه متن “ایمیل شما” و “شماره تلفن همراه” اضافه کنید.
  4. در آخرین کادر صفحه ، یک پیام کوتاه بنویسید که توضیح می دهد چرا فکر می کنید غیرفعال بودن حساب شما درست نیست. هنگامی که درخواست تجدید نظر خود را می نویسید ، دستورالعمل های زیر را به یاد داشته باشید:

-توضیح دهید که حساب شما غیرفعال شده است و فکر می کنید غیرفعال سازی آن یک خطا بوده است.

-از عذرخواهی خودداری کنید. در غیر این صورت ، ممکن است تصور شود مسدود شدن حساب تقصیر شماست.

-با لحنی دلپذیر بنویسید و از زبان پرخاشگرانه استفاده نکنید.

-درخواست تجدید نظر خود را با “ممنون!” تکمیل کنید.

نحوه بازیابی حساب اینستاگرام

  1. بر روی Send This (دکمه آبی) در انتهای صفحه کلیک کنید. با این کار درخواست شما به اینستاگرام ارسال می شود. اگر آنها تصمیم به فعال کردن دوباره حساب شما گرفتند ، می توانید وارد سیستم شوید. می توانید روند درخواست تجدیدنظر را چندین بار در روز تکرار کنید تا اینکه اینستاگرام تصمیم بگیرد.

همچنین به یاد داشته باشید:

اگر به طور موقت اکانت اینستاگرام خود را غیرفعال کرده باشید، اما بیش تر از ۷ روز وارد آن نشوید ، باید بدانید که طبق سیاست های شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام ممکن است برای همیشه حساب کاربری خود را از دست بدهید. در این روش رمز عبور و نام کاربری شما حذف خواهد شد. بنابراین اگر به دلایلی نیاز به غیرفعال کردن حساب خود دارید ، باید قبل از تقریباً ۷ روز برای بازیابی آن وارد سیستم شوید.

منبع: https://www.gramto.com/how-to-recover-disabled-instagram-account/

 

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4  +  1  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان