صرف نظر از اندازه یا نوع کسب و کارها، تاثیر فناوری اطلاعات بر عملیات های تجاری، به سرعت در حال گسترش است. امروزه، فناوری اطلاعات نقش بزرگی را در نحوه انجام کسب‌وکارها ایفا می‌کند؛ از برنامه ‌های ملموس تا برنامه ‌های نه چندان ملموس که شرکت‌ ها را قادر می ‌سازد تا در زیرساخت ‌های تکنولوژیک شکوفا شده و نوآوری کنند. وقتی صحبت از مشاوره راهکارهای IT در تجارت می شود، نمی توانید موضوع نوآوری را کنار بگذارید. چرا که این دو مفهوم دست به دست هم داده و یکدیگر را به جلو می برند. به این معنا که نوآوری در کسب و کار نیازمند فناوری اطلاعات است و فناوری اطلاعات در کسب و کار نیز به نوآوری نیاز دارد. فناوری اطلاعات اکنون به نقطه‌ای رسیده است که می‌تواند به طور چشمگیری بر تمام جنبه‌ های مشاغل مانند خرید آنلاین، بازاریابی دیجیتال، شبکه ‌های اجتماعی، ارتباطات، محاسبات ابری و موارد دیگر تأثیر بگذارد و به نیروی محرکه نهایی تکامل کسب‌وکار تبدیل شود. پیش از اینکه به اهمیت خدمات مشاوره راهکارهای آی تی (IT) بپردازیم، ابتدا باید به درک عمیقی از اهمیت فناوری اطلاعات در کسب‌وکارها برسیم. IT به سازمان‌ها در کاهش هزینه‌ها، بهبود ارتباطات، افزایش عملکرد، به دست آوردن مزیت‌های رقابتی، ساخت محصولات و/یا خدمات نوآورانه و غیره در یک چارچوب فن‌آوری کمک می‌کند. به این ترتیب راهکارهای IT نیز برای دستیابی به موفقیت های تجاری شما طراحی می شوند.

چرا خدمات مشاوره راهکارهای IT مهم است؟

از آنجایی که سرمایه گذاری در زمینه فناوری اطلاعات می‌تواند برای برخی سازمان ها دلهره آور باشد، دریافت خدمات مشاوره راهکارهای IT به شما کمک می کند تا با کسب دانش در این زمینه بتوانید راحت تر و دقیق تر در مسیر اهدافتان گام بردارید. برخی از شرکت های مشاوره مدیریت پروژه های IT مانند شرکت نرم افزاری بهیدو خدمات خاصی را برای پاسخگویی به هر نیاز شما در زمینه فناوری اطلاعات ارائه می‌کنند. در ادامه به اهمیت مشاوره راهکارهای IT و خدماتی که در این راستا ارائه می شود بیشتر می پردازیم.
با توجه به اینکه صنعت فناوری اطلاعات دریایی از گزینه ‌ها، پلتفرم‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی ، متدولوژی‌ها، فناوری‌ها، ابزارها و موارد دیگر را به شما ارائه می دهد. انتخاب بهترین گزینه و راهکار IT بدون دانش مناسب، تقریباً غیرممکن است. بنابراین در چنین شرایطی استفاده از خدمات مشاوره راهکارهای IT توصیه می شود. این متخصصان مجموعه ای قوی از خدمات مشاوره فناوری اطلاعات و همچنین دانش و تخصص را ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت نرم افزاری بهیدو تماس بگیرید.
خدمات مشاوره راهکارهای IT و مشاوره دیجیتال مارکتینگ از این جهت مهم است که با پوشش مدیریت، پیاده سازی، استقرار و نگهداری زیرساخت های فناوری اطلاعات، نقشی حیاتی در کسب و کارها ایفا می کند. اغلب اوقات، یک متخصص در زمینه مشاوره راهکارهای IT و مشاوره تحول دیجیتال نقش مشاوره و کمک به شرکت ها را برای بهینه سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات و رسیدن به اهداف تجاری شرکت بر عهده می گیرد.

از جمله مزایای کلیدی استفاده از خدمات مشاوره فناوری اطلاعات، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

توانایی کسب مزیت رقابتی برای به حداکثر رساندن فناوری‌ها

ایجاد محیطی مقرون‌به‌صرفه که در آن ابزارهای فناوری اطلاعات به صرفه‌جویی در زمان و منابع کمک می‌کنند

افزایش بهره‌وری از طریق تمرین مؤثر ارتباط

انتقال دانش در یک یا چند زیرساخت فناوری اطلاعات

نحوه انتخاب بهترین مشاوران استراتژی و فناوری اطلاعات

باید گفت مشاوره راهکارهای IT بسیار پیچیده تر از یک مشاوره معمولی است. مشاوره مؤثر و موفق در این زمینه مستلزم تعدادی شیوه‌ ها و خدمات است که اهداف متعددی مانند تخمین‌ هزینه ها، تجزیه و تحلیل رقابتی، توسعه استراتژی شرکت فناوری اطلاعات، پیاده‌سازی سیستم‌های فناوری اطلاعات، مدیریت سیستم و غیره را در بر می‌گیرد. علاوه بر این مشاوران برای برآورده کردن نیازهای سازمان ها در این زمینه نیاز دارند که هر روز به دانش و مهارت خود در این زمینه اضافه کنند. برخی از توصیه هایی که هنگام انتخاب بهترین مشاوران استراتژی و فناوری اطلاعات باید در نظر بگیرید عبارتند از:

برای مشاهده نمونه پروژه های قبلی و نحوه تکمیل آنها درخواست کنید. چرا که تجربه متخصص مشاوره مدیریت پروژه های IT در این شرکت ها بینش لازم در مورد سبک کار، اخلاق، معیارهای عملکرد و سطح کیفی مشاوران را ارائه می دهد.

حتما به دنبال اعتبارنامه ها و گواهینامه های بروز و مرتبط با تخصص خدمات مشاوره IT باشید. زیرا استخدام مشاوران به‌روز دیدگاهی مدرن در مورد فناوری‌های نوظهور را در اختیار سازمان شما قرار می دهد.

مهارت های ارتباطی و نگرش تیمی مشاوران راهکارهای آی تی IT را در نظر بگیرید. زیرا شما به مشاورانی نیاز دارید تا در یک محیط کسب‌وکار هوشمند یک ارتباط مشارکتی با اعضای تیم شما برقرار کنند. از آن گذشته مشاوران فناوری اطلاعات برای حل مشکلات به شما کمک می کنند و انتقال اطلاعات با دقت و نگرش دوستانه برای دستیابی به موفقیت نیاز است.

درباره فناوری‌ها، روش‌ها و ابزارهایی که مشاوران فناوری اطلاعات بر آن‌ها تسلط دارند و همچنین نوع معیارهای عملکردی که برای افزایش و اندازه‌گیری نتایج اعمال می‌کنند، صحبت کنید. یک مشاور راهکارهای IT معمولا فهرستی دقیق از روش‌های خود را برای اندازه‌گیری موفقیت شرکت شما ارائه می دهد. این ملاحظات باید متناسب با کسب و کار شما باشد.

شما به چه نوع مشاوره راهکارهای IT نیاز دارید؟

یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب بهترین مشاوران استراتژی و فناوری اطلاعات، درک این موضوع است که شما واقعاً به چه نوع مشاوره راهکارهای IT نیاز دارید. انواع مختلفی از راهکارها برای نیازهای مختلف وجود دارد، به همین دلیل است که باید به سرعت تشخیص دهید که کدام یک برای مدل کسب و کار شما بهترین انتخاب است. مشاور فناوری اطلاعات می تواند شامل مشاوره فناوری، برنامه ریزی استراتژیک فناوری اطلاعات، مشاوره رایانش ابری، مشاوره امنیت فناوری اطلاعات، خدمات VoIP و موارد دیگر باشد. بنابراین اگر به وضوح آنچه را که نیاز دارید و به دنبال آن هستید تعریف کنید، تعیین دقیق راهکارهای IT مناسب برای پروژه ی شما آسان تر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت نرم افزاری بهیدو تماس بگیرید.

برای طراحی سایت در زمینه پزشکی و پرستاری به نکات زیر توجه کنید

بررسی مهم ترین راهکارهای IT

ایجاد یک تحول دیجیتال موثر

تحول دیجیتال عبارتی است که دائماً در صنعت فناوری اطلاعات مطرح می شود. اما دقیقا به چه معناست؟ تحول دیجیتال مستلزم جزئیات بسیار پیچیده تری نسبت به تلاش برای تغییر سنتی است. مشاوره تحول دیجیتال حول مفهوم یک تغییر گسترده و چند لایه در فرهنگ و عملیات تجاری است که کل یک سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد.

از طریق دگرگونی دیجیتال است که ما تغییرات گسترده‌ای را در شیوه تجربه روزانه فناوری تجربه کرده‌ایم، به همین دلیل است که سازمان‌ها با هر شکل و اندازه‌ای می‌خواهند برای ایجاد یک تحول دیجیتال موثر تلاش کنند. برای مشاغل، تحول دیجیتال قریب الوقوع و ضروری است.

اهمیت یکپارچه سازی سیستم

ما طراحی سیستم های یکپارچه را به عنوان ادغام اجزا یا سیستم های فرعی در یک سیستم یکپارچه که به طور جمعی به عنوان یک کل عمل می کند تصدیق می کنیم. در حوزه فناوری اطلاعات در مشاغل، یکپارچه سازی سیستم مستلزم گروه بندی سیستم های محاسباتی و برنامه های کاربردی نرم افزاری، چه از نظر فیزیکی و چه عملکردی، به عنوان یک واحد به هم پیوسته است.

شرکت‌های ارائه دهنده مشاوره راهکارهای IT اهمیت زیادی برای طراحی سیستم های یکپارچه قائل هستند، زیرا می‌تواند باعث افزایش یا سقوط یک تلاش موفق فناوری اطلاعات در سازمان شود. یکپارچه ‌سازی سیستم در سازمان باید به‌عنوان یک عمل مداوم و مقیاس پذیر برای آینده نیز در نظر گرفته شود.

شرکت های مشاوره راهکارهای فناوری اطلاعات نکات و ترفندهای لازم برای ایجاد یک تحول دیجیتال موثر در سازمان را ارائه می دهند. برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • پرورش و توسعه قابلیت ها برای نیروی کار آینده
 • توانمندسازی افراد برای کار به روش های جدید و نوآورانه
 • ارتقاء ابزارهای روزمره
 • برقراری ارتباط منظم از طریق روش های سنتی و دیجیتال

چرخه عمر معمول راه حل های IT

شرکت های ارائه دهنده خدمات مشاوره راهکارهای IT یک چارچوب سیستماتیک را برای خدمات مشاوره هر پروژه فناوری اطلاعات ارائه می دهند. در اینجا، به مهم ترین مراحل پشتیبانی خدمات مشاوره این شرکت ها اشاره خواهیم کرد.

مرحله برنامه ریزی راه حل

 • یک راه حل به همراه الزامات آن که با استراتژی کسب و کار و فناوری سازمان هماهنگ است، تعریف و پیش نویس می شود.
 • پلتفرم‌ها، ابزارها و متدولوژی‌های مناسبی که بهترین کارایی را با پروژه IT داشته باشند انتخاب می شوند.

مرحله طراحی و اجرا

 • طرحی از نتیجه مورد انتظار برای راه حل در نظر گرفته می شود.
 • نقشه ی راه برای یکپارچه سازی سیستم ارائه می شود.
 • برنامه ریزی برای انتقال داده ها انجام می شود.
 • راه حل های مبتنی بر پلت فرم پیاده سازی می شود.

مرحله پشتیبانی و نگهداری

 • خدمات پشتیبانی با در نظر گرفتن رشد سیستم برنامه ریزی می شود.
 • چند استراتژی برای ارائه پشتیبانی مداوم که بهبودها، به‌روزرسانی‌ها و قابلیت‌های اضافه‌شده را هدف قرار می‌دهد طرح بندی شده تا عملکرد، قابلیت استفاده و مقیاس‌پذیری راه‌حل ها را افزایش دهد.

مزایای همکاری با شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات

در اینجا برخی از برجسته ترین مزایای مشارکت با شرکت های مشاوره فناوری اطلاعات آورده شده است:

 • دسترسی به پایگاه های دانش گسترده از طریق مشاوره فناوری اطلاعات
 • کنترل هزینه های عملیاتی پروژه های فناوری اطلاعات
 • دسترسی به منابع درخواستی و استعدادهای تخصصی در مسیر توسعه کسب و کار
 • افزایش بهره وری و عملکرد سازمان ها
 • به دست آوردن یک برتری فناوری که مزیت رقابتی ایجاد می کند

مشاوره راهکارهای IT در شـــرکت فنــــــاوری اطلاعــــات بهیــــــــدو

با استخدام یک شرکت مشاوره IT با تجربه و موفق نظیر شرکت بهیدو اولین گام را برای تضمین موفقیت کسب و کار خود در یک چشم انداز دیجیتالی موثر برمی دارید و به سرعت در چالش های تجاری جدید و هیجان انگیز از نظر فناوری عبور می کنید. برای کسب مشاوره راهکارهای IT همین امروز با متخصصان ما در شرکت بهیدو تماس بگیرید.

ارتباط با تیم مشاوره و پشتیبانی بهیدو

مقالات مرتبط

تبلیغات گوگل google adsچیست؟

تبلیغات گوگل google adsچیست؟

افزایش رقابت مشاغل و کسب و کارهای مختلف در بازار کار و ظهور رقبای مختلف عرصه ی گسترش را برای کسب و کارها محدود کرده است. صاحبان مشاغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

60  +    =  62

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان