سئو چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization مجموعه کارهایی است که به منظور بهبود کمیت و کیفیت ترافیک ورودی به وبسایت از طریق موتورهای جستجو صورت می‏گیرد. برای درک بیشتر سئو باید به دو مقوله کیفیت و کمیت ترافیک توجه شود.

کیفیت ترافیک

دسترسی بهتر و افزایش تعداد بازدید کننده ‏های یک وبسایت نیازمند ایجاد شرایطی خاص است. از جمله این شرایط می‏توان به ایجاد اعتماد در کاربر اشاره کرد. در صورت مطابق نبودن مطالب وب‏سایت با واقعیت موجود تعداد کاربران به سرعت کاهش می‏یابد. بنابراین باید سعی ترافیک و کاربرانی که به وبسایت شما وارد می شوند تنها به خاطر خدمات و محصولات واقعی خود شما باشد. صحت اطلاعات اعتبار وبسایت را افزایش داده و وبسایت در رتبه‏ های بالاتری قرار می‏گیرد.

کمیت ترافیک

یکی از روش‏ های افزایش بازدید کننده وب‏سایت نمایش بیشتر آن در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو است. افزایش ترافیک ورودی به معنی جلب اعتماد بیشتر مخاطب و درنتیجه بالا رفتن رتبه وب‏سایت است که منفعت بیشتر را به ارمغان می‏آورد. تبلیغات بخش مهمی از وبسایت‏ ها را تشکیل می‏دهد. بالا بودن میزان ترافیک ورودی به وبسایت موجب مساعد شدن شرایط قبول کردن تبلیغات و سود بیشتر می‏شود.

 

برای آگاهی بیشتر در مورد دیگر خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو همین حالا با ما تماس بگیرید .

[button title=”تماس با ما” link=”https://behido.com/contact-us/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””][button title=”سئو و بهینه سازی سایت” link=”https://behido.com/seo-isfahan/”   color=”#fff” font_color=”#666″ size=”2″  class=””  onclick=””]

 

چک کردن سئو سایت

برای چک کردن سئو سایت ابزارهای فراوانی وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی های هستند. ابزارهایی مانند Google alerts ، gtmetrix و yslow برای تحلیل نحوه عملکرد سئو سایت مورد استفاده قرار می‏گیرند.

هنگام انتخاب یک نرم افزار برای چک کردن سئو ابتدا باید بدانیم که کدامیک از موارد سئو را می‏خواهیم مورد بررسی قرار دهیم. بررسی جایگاه سایت در گوگل، کنترل لینک ها و منشن (mention) در سایت های مختلف، بررسی تعداد تگ های H1-۶ و سایر عوامل سئو داخلی  On page seo، دلایل کند بودن سایت مانند عدم فشرده کردن فایل های CSS، هرکدام از این موارد نیاز به یک ابزار برای بررسی دارند.

ابزاری برای تحلیل جایگاه سایت در گوگل

از جمله مواردی که در زمان چک کردن سئو باید آنالیز شود وضعیت جایگاه سایت و صفحات مختلف آن در گوگل است. به جایگاه سایت در گوگل به اصطلاح Serp گفته می‏شود. یکی دیگر از ابزارهایی که می‏توان برای کنترل جایگاه صفحات در گوگل استفاده کرد جت سئو است. جت سئو بر پایه اندروید نوشته شده است. و قابلیت نصب بر روی گوشی های اندروید را دارد. این نرم افزار به شما امکان بررسی جایگاه سایت و صفحات در گوگل، بررسی رتبه الکسا، بررسی میزان تغییرات جایگاه نسبت به رقبا و تحلیل جایگاه و خروجی گرفتن از نمودارها در اکسل را می‏دهد.

منشن کردن (mention) :

منشن کردن برند در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و غیره که در آن تکیه ‌بر تبلیغات بر اساس لینک دادن نیست، بلکه بر اساس میزان تعریف از برند در کمپین‌های مختلف تبلیغاتی است. در این روش با تکیه ‌بر افزایش رضایتمندی کاربران در شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌شود تا کاربران به سایت مراجعه کنند.

تحقیق کلمات کلیدی :

تولید محتوا برای وب‌سایت یا بلاگ بدون در نظر گرفتن کلمات کلیدی ارزشمند کاری بیهوده است. بدون هدف‌گذاری تأثیر فعالیت‌های شما بسیار کاهش می‏یابد و شناسایی کلمات هدف را باید حتی قبل از تولید محتوا انجام دهید. برای انتخاب بهترین کلمات باید سه سؤال ضروری را از خود بپرسید:

کاربران چه کلماتی را بیشتر جستجو می‌کنند؟

این کلمات چقدر برای شما درآمدزایی خواهد کرد؟

در هر کلمه چقدر رقابت وجود دارد؟

ابزارهای گوناگونی برای شناسایی کلمات هدف و میزان جستجوی هریک از آن‌ها وجود دارد ولی در حال حاضر این فرآیند کمی پیچیده و دشوار شده است.

بررسی سرورهای کلاد Cloud و بررسی تأثیر آن‌ها در سئو :

سرورهای کلاد با نزدیک کردن زمان در دسترس بودن سایت به ۹۹% و افزایش سرعت پاسخگویی سرور تأثیر زیادی در سئو می‌گذارند. معرفی الگوریتم‌های گوگل و مهم‌تر از آن معرفی راه‌هایی از سئو کلاه‌سیاه که منجر به جریمه سایت می‌شود نیز بسیار حائز اهمیت است.

سرعت سایت

ساخت بک لینک :

در صورتی که مطالب مندرج در سایت شما در سایت‏ های معتبر قرار گیرد باعث بهبود سئو و جایگاه سایت می‏شود. شاید اولین روشی که برای ساخت بک لینک به ذهن برخی از ما می‌رسد، خرید بک لینک باشد ولی اتفاقاً این کار آخرین گزینه ما خواهد بود. خرید بک لینک هزینه بالایی دارد. همچنین، ریسک جریمه شدن توسط گوگل را تا حد بسیار زیادی بالا خواهد برد.

روش های افزایش سرعت وب سایت عبارتند از :

– تست سرعت وب سایت

– بهینه سازی تصاویر

– استفاده از شبکه تحویل محتوا

– فعال کردن فشرده سازی فایل ها

– به حداقل رساندن تعداد پلاگین

– فعال کردن گزینه caching برای مرورگر

– انتخاب یک هاست وب قابل اعتماد

تست سرعت وب سایت

در صورتی‏ که وب سایت خود را راه اندازی کرده ‏اید با این حال در مورد سرعت بارگذاری صفحات آن مطمئن نیستید، بهتر است برای بهبود سرعت صفحات آن از روش ‏های که در ادامه به آنها اشاره می‏شود برای تست سرعت وب سایت استفاده کنید.

سرعت سایت

بهینه سازی تصاویر

پیش از بارگذاری فایل تصاویر در مورد حجم و اندازه آنها مطمئن شوید. حداکثر حجم تصاویر باید کیلوبایت باشد. فرمت فایل تصاویر باید JPEG باشد. فرمت های GIF و بیشتر  PNG برای آیکون و دیگر قسمت‏ های گرافیکی توصیه می‏شود.

استفاده از شبکه ‏های تحویل محتوا

در صورتیکه وب سایت شما حاوی داده ‏های بسیاری است، بهتر است از شبکه تحویل محتوا یا CDN استفاده کنید. این شبکه به دلیل استفاده از سرورهای استراتژیک قابلیت به نمایش در آوردن محتوای سایت برای مخاطبان در زمان کوتاه‏تری را دارد. سرور CDN قادر است مطالب را سریعتر در سیستم بارگذاری کند.

فشرده سازی فایل‏ ها

برای بهبود بخشیدن به سرعت زمان لود شدن صفحه سایت، از فایل ‏های فشرده یا فشرده سازی فایل‏ های پرحجم استفاده کنید. فشرده سازی فایل پهنای باند صفحات را کاهش می‏دهد. این کار از طریق نرم افزار Gzip انجام می‏شود که زمان دانلود را تا ۷۰ درصد کاهش می‏دهد.

به حداقل رساندن تعداد پلاگین (Plug-in)

تعداد زیاد پلاگین باعث کاهش سرعت و عملکرد سایت شما می‏شود. یک راه مناسب برای بهبود سرعت وب سایت کاهش تعداد پلاگین‏ ها است، به طوری که تنها زمانی از آن استفاده کنید که بدانید سایت در معرض خطر قرار دارد. نکته حائز اهمیت در این مورد آن است که پلاگین‏ های مشکوک را غیرفعال و سپس عملکرد سرور را اندازه‏گیری کنید. در این صورت می‏توانید میزان تاثیر کاهش پلاگین در افزایش سرعت سایت را بررسی کنید.

فعال کردن گزینه cachingبرای مرورگر

زمانی که کاربر از سایت دیدن می‏کند، اجزای صفحه وب به طور موقت caching یا ذخیره می‏شوند. پس مرورگر می‏تواند صفحاتی را که بازدید شده است بدون دریافت درخواست HTTP روی سرور بارگذاری کند.

انتخاب یک هاست وب قابل اعتماد

انتخاب هاست مناسب یک حرکت هوشمندانه برای افزایش عملکرد وب سایت است. طرح هاست ارزان ممکن است به کاهش هزینه های شما کمک کند، اما باید در دراز مدت هزینه های زیادی را برای مدیریت وب سایت و خرید هاست پرداخت کنید. پس بهتر است هاست وبی را خریداری کنید که حتی با وجود هزینه بالاتر، قابل اعتمادتر باشد. هاستینگ باید بتواند تمامی منابع وب سایت را مدیریت کند.

امتیاز دهی شما به این صفحه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  +  3  =  

در بهیدو مشاوره رایگان دریافت کنید

فرم مشاوره رایگان